Notowania

prokurator
14.05.2009 15:19

Łódź: Syn podejrzany o zabójstwo łódzkiej prokurator - aresztowany

(dochodzi informacja o aresztowaniu)

Podziel się
Dodaj komentarz

*(dochodzi informacja o aresztowaniu) *

14.5.Łódź (PAP) - Łódzki sąd aresztował w czwartek na trzy miesiące 32-letniego Marcina D. podejrzanego o zabójstwa swojej matki, 55-letniej prokurator Doroty D. Grozi mu kara dożywotniego więzienia - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Zwłoki prokurator znaleziono we wtorek po południu w jej zamkniętym mieszkaniu w Śródmieściu, po tym jak nie pojawiła się w pracy. Wstępne oględziny wykazały, że na ciele kobiety nie było zewnętrznych śladów, które mogłyby wskazywać na udział osób trzecich, ale lekarz tego nie wykluczył.

Po kilku godzinach poszukiwań policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 32-letniego syna kobiety. Przeprowadzono sekcję zwłok zmarłej; po uzyskaniu jej wyników prokuratura zdecydowała o przedstawieniu 32-letniemu Marcinowi D. zarzutu zabójstwa.

"Wyniki sekcji zwłok dały podstawy do stwierdzenia, że zgon był wynikiem celowego pozbawienia życia" - powiedział Kopania. Nie chciał mówić o szczegółach sprawy, ani w jaki sposób zginęła kobieta, ani także o motywach działania podejrzanego.

Dorota D. pracowała w Prokuraturze Rejonowej Łódź- Śródmieście. (PAP)

szu/ itm/ malk/ jbr/

Tagi: prokurator, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz