Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: zatrzymane za kradzież kwiatów z grobów

0
Podziel się

Łódzcy policjanci, dzięki pomocy przypadkowych przechodniów, zatrzymali dwie
kobiety - matkę i córkę - które okradały z kwiatów groby na jednym z łódzkich cmentarzy. Grozi im
kara do 8 lat więzienia.

bEgjqoaJ

Łódzcy policjanci, dzięki pomocy przypadkowych przechodniów, zatrzymali dwie kobiety - matkę i córkę - które okradały z kwiatów groby na jednym z łódzkich cmentarzy. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę PAP podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji, 55-letnia matka wraz ze swoją 32-letnią córką zostały przyłapane na gorącym uczynku. Po zmroku, pokonując ogrodzenie cmentarza w rejonie ulic Smutnej i Strykowskiej, wynosiły z niego torby wypełnione po brzegi sztucznymi kwiatami.

Łupy ukryły w pobliskich zaroślach i wróciły z latarkami w rękach po kolejne na teren nekropolii. Obie znajdowały się pod wpływem alkoholu. Jedna z nich miała pół promila, a druga 0,3 promila alkoholu w organizmie.

bEgjqoaL

Obie kobiety usłyszały zarzuty ograbiania miejsca spoczynku zmarłego. Grozi za do 8 lat więzienia. Starsza z nich w kwietniu tego roku opuściła zakład karny, gdzie odbywała karę za oszustwo. Jej córka także była notowana.

"Kobiety tłumaczyły, że zmusiła je do tego trudna sytuacja materialna. Wartość skradzionych kwiatów wstępnie oszacowano na ponad 650 złotych" - powiedziała Kącka. Policja ustala obecnie pokrzywdzone osoby, które opiekowały się ograbionymi z kwiatów nagrobkami.

Od wtorku łódzka Straż Miejska prowadzi akcję "Znicz" w ramach której patrole strażników kontrolują okolice łódzkich cmenmtarzy. W nocy kontrole prowadzone są także przy użyciu noktowizorów. (PAP)

szu/ malk/

bEgjqobm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)