Notowania

wiadomości
29.11.2011 13:46

Łódź: Zatrzymano sprawcę napadu na taksówkarza

Do 12 lat więzienia grozić może 25-latkowi, który napadł w Łodzi na taksówkarza. Napastnik bił i dusił 50-letniego kierowcę i próbował zrabować mu pieniądze. Został obezwładniony przez świadków zdarzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 12 lat więzienia grozić może 25-latkowi, który napadł w Łodzi na taksówkarza. Napastnik bił i dusił 50-letniego kierowcę i próbował zrabować mu pieniądze. Został obezwładniony przez świadków zdarzenia. *

Jak poinformował we wtorek PAP Radosław Gwis z łódzkiej policji, do napadu doszło ok. 4 nad ranem w pobliżu Ronda Broniewskiego w Łodzi. Jadący taksówką młody mężczyzna nagle zaatakował kierowcę.

"Napastnik bił i dusił 50-letniego taksówkarza, a następnie próbował odebrać mu pieniądze. Podczas szarpaniny sprawca wyrwał kasę fiskalną i rozbił szybę w samochodzie" - relacjonował Gwis.

Taksówkarz zatrzymał samochód w poprzek ronda i przez radio wzywał pomocy. Zdarzenie zauważyli dwaj mężczyźni, którzy obezwładnili agresywnego napastnika i wyciągnęli go z taksówki. Później na miejsce przyjechali inni taksówkarze i policjanci.

Okazało się, że sprawcą napadu był 25-letni łodzianin, notowany wcześniej za kradzieże. Był nietrzeźwy; miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty, policjanci wnioskują też o jego aresztowanie. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

szu/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz