Notowania

wiadomości
22.01.2014 11:08

Łódzkie: 2,5 tys. odbiorców bez prądu

2,5 tys. odbiorców w Łódzkiem pozbawionych jest w środę prądu, po awariach spowodowanych m.in. oblodzeniem linii energetycznych. Nowe awarie wystąpiły w nocy w okolicach Bełchatowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Energetycy liczą, że uda się je usunąć w godzinach popołudniowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*2,5 tys. odbiorców w Łódzkiem pozbawionych jest w środę prądu, po awariach spowodowanych m.in. oblodzeniem linii energetycznych. Nowe awarie wystąpiły w nocy w okolicach Bełchatowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Energetycy liczą, że uda się je usunąć w godzinach popołudniowych. *

Jak poinformowała PAP Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja Oddział Łódź-Teren, w środę przed południem bez prądu pozostawało ok. 2,5 tys. odbiorców. Ok. tysiąca gospodarstw pozbawionych jest zasilania w okolicach Bełchatowa, ponad 600 odbiorców w okolicach Wielunia; awarie wystąpiły także w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego - w gminach Wolbórz i Sławno.

Przyczyną awarii są trudne warunki atmosferyczne, spowodowane występującymi we wtorek opadami marznącego deszczu. Oblodzone gałęzie i drzewa oraz pokryte szadzią przewody ulegały zerwaniu, często łamiąc słupy. Ekipom energetyków udało się natomiast usunąć wszystkie awarie w okolicach Sieradza.

We wtorkowe południe w województwie łódzkim bez prądu było ok. 11,3 tys. gospodarstw domowych, czyli 1,8 proc. wszystkich odbiorców. (PAP)

szu/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz