Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódzkie: 3 dzieci porwanych przez nurt Warty - co najmniej jedno nie żyje

0
Podziel się:

Ratownicy wyłowili po południu dwoje z trójki dzieci porwanych przez nurt Warty
w okolicach miejscowości Trębaczew w powiecie pajęczańskim (Łódzkie). Jedno dziecko nie żyje,
drugie jest reanimowane. Trwają poszukiwania trzeciego dziecka - poinformowała PAP policja.

Ratownicy wyłowili po południu dwoje z trójki dzieci porwanych przez nurt Warty w okolicach miejscowości Trębaczew w powiecie pajęczańskim (Łódzkie). Jedno dziecko nie żyje, drugie jest reanimowane. Trwają poszukiwania trzeciego dziecka - poinformowała PAP policja.

W akcji poszukiwawczej biorą udział strażacy, policjanci, płetwonurkowie i policyjny śmigłowiec.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka, po godz. 15 pogotowie zawiadomiło policję, że nurt wody w Warcie porwał troje kąpiących się dzieci.

Według policji ustalono, że na dzikim kąpielisku w pobliżu miejscowości Trębaczew k. Działoszyna przebywała matka z czwórką swoich dzieci. W pewnym momencie podczas kąpieli nurt rzeki porwał trójkę dzieci - dwóch chłopców w wieku 14-15 lat i 11-letnią dziewczynkę. Udało się wyciągnąć z wody czwarte dziecko.

"Po godz. 16 dwoje dzieci wyłowiono z wody. Jedno dziecko nie żyje. Trwa akcja reanimacyjna drugiego dziecka" - poinformował Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Nadal trwają poszukiwania trzeciego z dzieci. Ich matka została przewieziona do komisariatu w Działoszynie, gdzie zostanie przesłuchana. Kobieta była trzeźwa. (PAP)

szu/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)