Notowania

wiadomości
09.03.2012 10:04

Łódzkie: Dyżurny policji pomógł uratować życie 1,5-rocznego dziecka

38-letni policjant pełniący dyżur w komendzie w Opocznie (Łódzkie) pomógł uratować życie półtorarocznego chłopca, który nagle przestał oddychać. Funkcjonariusz przez telefon instruował rodziców, jak reanimować nieprzytomne dziecko.

Podziel się
Dodaj komentarz

*38-letni policjant pełniący dyżur w komendzie w Opocznie (Łódzkie) pomógł uratować życie półtorarocznego chłopca, który nagle przestał oddychać. Funkcjonariusz przez telefon instruował rodziców, jak reanimować nieprzytomne dziecko. *

Chłopca udało się uratować; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka opoczyńskiej policji Barbara Stępień.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w czwartkowe południe. Policjant pełniący obowiązki zastępcy dyżurnego opoczyńskiej komendy odebrał telefon od kobiety, której półtoraroczny syn przestał oddychać.

Mł.asp. Rafał Karasiński, który przed wstąpieniem do służby był ratownikiem medycznym, spokojnym głosem przez telefon instruował rodziców, jak prowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną. Akcja okazała się skuteczna; po pewnym czasie matka poinformowała, że chłopczyk zaczął samodzielnie oddychać.

Na miejsce wezwano pogotowie. "Do czasu przyjazdu karetki policjant przez cały czas rozmawiał z matką dziecka, przypominając, aby kontrolowała jego oddech" - relacjonowała Stępień.

Pogotowie przewiozło chłopca do szpitala na oddział pediatryczny.

Mł.asp. Rafał Karasiński w policji służy od 12. Na co dzień pracuje w zespole nieletnich i patologii; sam ma troje dzieci. (PAP)

szu/ abr/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz