Notowania

mężczyzna
15.02.2009 17:37

Łódzkie: Mężczyzna postrzelił się z pistoletu z czasów II wojny światowej

74-letni mieszkaniec osiedla Rawka w Skierniewicach (Łódzkie) postrzelił się w nogę z pistoletu Walther P-38 z okresu II wojny światowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

74-letni mieszkaniec osiedla Rawka w Skierniewicach (Łódzkie) postrzelił się w nogę z pistoletu Walther P-38 z okresu II wojny światowej.

Mężczyzna znalazł pistolet latem 2008 r. podczas rozbiórki piwnicy. O znalezisku nikogo nie poinformował, a pistolet ukrył w stodole.

"W sobotę, pod nieobecność domowników, wyjął broń i postanowił ją wyczyścić. Nie był świadomy, że pistolet jest przeładowany, a w komorze nabojowej tkwi ładunek. W czasie czyszczenia broni nastąpił niekontrolowany strzał, a mężczyzna z raną lewego kolana został przewieziony do szpitala" - poinformowała PAP Mirosława Kraszewska z komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.

Mężczyzna będzie miał postawiony zarzut nielegalnego posiadania broni, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Rodzina poszkodowanego przekazała policjantom znaleziony pistolet i dwa magazynki. W jednym z nich znajdowały się dwa naboje.

Zabezpieczona przez funkcjonariuszy broń to niemiecki pistolet Walther P-38 produkowany od 1938 roku. Był on używany w czasie II wojny światowej m.in. przez niemieckich oficerów. Taką bronią posługiwał się również jeden z najpopularniejszych polskich bohaterów filmowych - agent J-23, czyli Hans Kloss.(PAP)

duk/ mhr/

Tagi: mężczyzna, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz