Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łódzkie
16.09.2006 18:55

Łódzkie: Odblokowano trasę nr 8 w Wieruszowie

(dochodzi informacja o odblokowaniu drogi)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi informacja o odblokowaniu drogi)

16.9.Łódź (PAP) - Przejezdna jest już trasa krajowa nr 8 (Warszawa- Wrocław) na obwodnicy Wieruszowa (Łódzkie), gdzie rano przewróciła się cysterna z propanem-butanem. Pojazd został podniesiony przy użyciu dźwigu; ewakuowani okoliczni mieszkańcy wrócili już do swoich domów - poinformował w sobotę wieczorem PAP rzecznik wieruszowskiej policji kom. Paweł Gnych.

Do wypadku doszło w sobotę po godz. 9. Według ustaleń policji, kierowca cysterny nie zachował należytej ostrożności. Wypadł z trasy i kiedy próbował wrócić na drogę ciężarówka przewróciła się, blokując drogę w obu kierunkach. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Wypadek nie spowodował rozszczelnienia cysterny, którą strażacy zabezpieczyli dodatkowo pianą. Na czas jej podnoszenia zdecydowano o ewakuacji ludzi w promieniu około 300 metrów od miejsca wypadku, w sumie ponad pół tysiąca osób z kilku bloków, domów jednorodzinnych, motelu oraz pracowników pobliskiej stacji paliw.

Na miejsce ściągnięto specjalistyczny dźwig, przy pomocy którego podniesiono pojazd. Utrudnienia w ruchu trwały niemal 10 godzin; policja organizowała objazdy. (PAP)

szu/ jra/

Tagi: łódzkie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz