Notowania

wypadek
30.06.2009 15:51

Łódzkie: Pijany sprawca wypadku w areszcie

Sąd w Łowiczu (Łódzkie) aresztował we wtorek 26-latka podejrzanego o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym zginęła rowerzystka i ucieczkę z miejsca tragedii. Sprawca próbował się ukryć w tłumie gapiów na miejscu wypadku. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sąd w Łowiczu (Łódzkie) aresztował we wtorek 26-latka podejrzanego o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym zginęła rowerzystka i ucieczkę z miejsca tragedii. Sprawca próbował się ukryć w tłumie gapiów na miejscu wypadku. Teraz grozi mu 12 lat więzienia. *

Jak poinformowała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska, wypadek wydarzył się w Nieborowie. Samochód nissan almera jadąc z dużą prędkością zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę - 68-letnią mieszkankę Nieborowa. Kobieta zginęła na miejscu, a kierowca uciekł.

Porzucony samochód znaleziono kilometr dalej w rowie. Szybko ustalono, że jego właścicielem jest 26-letni mieszkaniec Nieborowa. Okazało się, że mężczyzna wrócił na miejsce wypadku i wmieszał się w tłum gapiów. Rozpoznał go jednak jeden z policjantów i 26-latek został zatrzymany. Był kompletnie pijany; miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania po pijanemu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i jazdy po pijanemu. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

szu/ wkr/ jbr/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz