Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódzkie: Prezydent w sobotę na Święcie Lotnictwa w Łasku

0
Podziel się

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedzi w sobotę województwo łódzkie; weźmie
udział w pikniku lotniczym z okazji Święta Lotnictwa w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. W
bazie stacjonuje 16 wielozadaniowych samolotów bojowych F-16.

bEgsqrXF

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedzi w sobotę województwo łódzkie; weźmie udział w pikniku lotniczym z okazji Święta Lotnictwa w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. W bazie stacjonuje 16 wielozadaniowych samolotów bojowych F-16.

Później prezydent pojedzie do pobliskiego Marzenina, gdzie będzie uczestniczył w obchodach 100. rocznicy powołania tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej - poinformował w czwartek PAP Krzysztof Sztrajber z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Wizyta Komorowskiego w bazie w Łasku rozpocznie się w południe. Zaplanowano m.in. przemówienie prezydenta, defiladę pododdziałów wojska oraz prezentację samolotów F-16. W trakcie pikniku uroczyście otwarty zostanie hangar obsługowy samolotu F-16.

bEgsqrXH

W czasie pikniku dla mieszkańców przygotowano m.in. loty widokowe samolotami z kilku aeroklubów, loty balonem, pokazy modelarskie. Nie zabraknie wystawy sprzętu lotniczego: zarówno samolotów historycznych, jak i obecnie użytkowanych przez polskie lotnictwo. Gwiazdą pikniku będzie Urszula, a zakończy go wieczorem pokaz sztucznych ogni.

Komorowski po południu weźmie udział w uroczystych obchodach 100. rocznicy utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Marzeninie. Prezydent wręczy Krzyże Zasługi za działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej i przekaże kluczyki do samochodu dla OSP w Marzeninie. Zaplanowano także przemówienie prezydenta. (PAP)

szu/ par/ woj/

bEgsqrYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)