Notowania

wiadomości
07.12.2013 10:51

Łódzkie: Trudna sytuacja na drogach w północnej części regionu

# dochodzi m.in. informacja o odblokowaniu A1 #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. informacja o odblokowaniu A1 #

07.12. Łódź (PAP) - Udrożniono w sobotę ruch na autostradzie A1 pomiędzy Kowalem a węzłem Kutno Północ, gdzie nad ranem Tir zablokował trasę w kierunku Łodzi. Silny wiatr utrudnia ruch na drogach, szczególnie w północnej części Łódzkiego; lokalnie występują oblodzenia.

Drogowcom udało się przywrócić ruch na autostradzie A1, po tym, jak trasę na odcinku między Kowalem a Kutnem Północ zablokował stojący w poprzek drogi Tir. Udrożniono ruch także na drodze krajowej 91 od Krośniewic w kierunku Lubienia Kujawskiego. Wciąż jednak zablokowana jest DK nr 60 (Kutno-Gostynin) na granicy woj. łódzkiego i mazowieckiego. Ciężki sprzęt ma problem z dodarciem w to miejsce - powiedział PAP dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Łodzi.

Udało się natomiast odblokować ruch na drodze wojewódzkiej nr 573 w Żychlinie; nadal zablokowana jest przez ciężarówki droga nr 581 (Krośniewice - granica regionu) - poinformował PAP Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Pozostałe drogi są przejezdne, nawierzchnie dróg odcinkami z błotem pośniegowym i zajeżdżonym śniegiem. Na północy mogą dodatkowo występować lokalnie oblodzenia.

W związku z wichurą łódzcy strażacy interweniowali w sumie już 830 razy - poinformował PAP w sobotę rzecznik łódzkich strażaków Arkadiusz Makowski. Z niepełnych wciąż danych wynika, że wiatr lub spadające konary uszkodziły lub zerwały dachy w sumie w ponad 140 budynkach mieszkalnych lub gospodarczych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego uszkodzonych zostało ponad 80 linii energetycznych. To spowodowało, że ok. 40 tys. odbiorców było bez prądu; w sobotę nad ranem zasilania było pozbawionych jeszcze ok. 31 tys. odbiorców.

Jak informuje WCZK siła wiatru słabnie i obecnie wieje on z prędkością 35-40 km na godzinę, choć w porywach jego prędkość może osiągnąć 80-90 km na godzinę. (PAP)

szu/ jaw/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz