Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Lokomotywa" Tuwima została wydana w Szwecji

0
Podziel się

Słynny wiersz dla dzieci Juliana Tuwima "Lokomotywa" został wydany w
Szwecji w przekładzie Andersa Bodegarda, tłumacza m.in. twórczości Wisławy Szymborskiej. Większość
z 1,5 tys. nakładu książeczki trafiło do szwedzkich i fińskich bibliotek.

bEgjTxNN

Słynny wiersz dla dzieci Juliana Tuwima "Lokomotywa" został wydany w Szwecji w przekładzie Andersa Bodegarda, tłumacza m.in. twórczości Wisławy Szymborskiej. Większość z 1,5 tys. nakładu książeczki trafiło do szwedzkich i fińskich bibliotek.

"Wiersz +Lokomotywa+ jest już dostępny w wielu bibliotekach w Szwecji, na Wyspach Alandzkich oraz w szwedzkojęzycznej części Finlandii. Chcemy też rozesłać książkę do szpitali dziecięcych" - powiedziała PAP Agata Radzka Lundh z Instytutu Polskiego w Sztokholmie, który sfinansował publikację.

Szwedzkojęzyczne wydanie wierszy Tuwima, zawierające ilustrację Jana Marcina Szancera, docenili eksperci. Książeczka zostanie zaprezentowana w połowie marca na wystawie w Szwedzkim Instytucie Literatury Dziecięcej w Sztokholmie. Na końcu publikacji wydawcy zamieścili utwór w oryginale po polsku.

bEgjTxNP

"Lokomotywa" (szw. "Lokomitivet") po raz pierwszy została wydana w Szwecji w 2003 roku z okazji targów książki w Goeteborgu, na których Polska była gościem honorowym. Publikacja nie trafiła jednak wówczas do szerszego grona odbiorców.

Wiersz Juliana Tuwima "Lokomotywa" ukazał się w Polsce w 1938 roku. W 2013 roku obchodzony był Rok Tuwima.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)

zys/ lm/ ap/ jra/

bEgjTxOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)