Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lotnisko Katowice uruchomiło udogodnienia dla pasażerów biznesowych

0
Podziel się:

Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach uruchomił szybką ścieżkę kontroli
bezpieczeństwa dla pasażerów biznesowych, którzy często korzystają z usług linii lotniczych. Ze
statystyk wynika, że w podkatowickim porcie stale rośnie liczba takich pasażerów.

Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach uruchomił szybką ścieżkę kontroli bezpieczeństwa dla pasażerów biznesowych, którzy często korzystają z usług linii lotniczych. Ze statystyk wynika, że w podkatowickim porcie stale rośnie liczba takich pasażerów.

Przedstawiciele lotniska wskazują, że tzw. przejście Fast Track (szybka droga) to nowość w polskich portach regionalnych. Korzystanie z niego ma zaoszczędzić czas pasażerów, którzy - z racji częstych podróży lub podróżowania w wyższej klasie - są uprawnieni do takiej usługi. Nie muszą oni czekać w długich kolejkach, a kontrolę bezpieczeństwa przechodzą indywidualnie.

Z szybkiego przejścia korzystają m.in. pasażerowie biznesowi Lufthansy, która jest w Pyrzowicach dominującą linią wśród tradycyjnych przewoźników regularnych. Do niemieckiej linii należy w podkatowickim porcie 60 proc. tego rynku - nie licząc przewoźników niskokosztowych oraz czarterowych.

"Cieszy nas 20-procentowy wzrost liczby pasażerów podróżujących w naszej klasie biznes z Katowic. Nowo otwarty Business Lounge (salonik dla pasażerów biznesowych i VIP-ów - PAP) w Katowice Airport z pewnością przyczyni się do dalszego utrzymania tego trendu" - skomentował w środę dyrektor generalny Lufthansy w Polsce Bart Buyse.

Zapewnił, że Śląsk jest najważniejszym rynkiem podróży służbowych dla Lufthansy w Polsce. Przewoźnik współpracuje z ponad tysiącem firm z regionu w ramach programu lojalnościowego. Firma podaje, że Lufthansa jest "linią pierwszego wyboru" dla klientów biznesowych w regionie.

Szybkie przejście dla biznesu otwarto w Pyrzowicach w marcu tego roku, wraz ze zmodernizowanym salonikiem Business Lounge. Władze portu podkreślają, że stawiają na rozwój ruchu biznesowego. W planach jest nawet stworzenie w przyszłości osobnego terminalu dla obsługi ruchu biznesowego, VIP-ów i prywatnych samolotów.

Docelowo ruch tego typu mógłby być jeszcze bardziej oddzielony od zwykłego. Stąd prace nad koncepcją osobnego, niewielkiego terminalu wraz z niezbędną infrastrukturą (jak płyta postojowa i drogi do kołowania) do obsługi pasażerów samolotów biznesowych lotnictwa ogólnego (tzw. general aviation). Docelowo mógłby on powstać w południowej części lotniska, za obecnie istniejącymi hangarami technicznymi.

W środę Lufthansa, którą najczęściej podróżują z Katowic biznesmeni, świętowała 20-lecie swojej obecności na lotnisku w Pyrzowicach. Przewoźnik oferuje z tego portu 48 połączeń tygodniowo, z których w ubiegłym roku skorzystało 115 tys. pasażerów. Lufthansa jest największym międzynarodowym przewoźnikiem sieciowym oferującym połączenia z Katowic - trzy rejsy dziennie do Frankfurtu oraz jedno połączenie dziennie do Duesseldorfu.

"Jesteśmy zadowoleni z owocnej współpracy z Katowice Airport. Udział w rynku w wysokości 60 proc. i rosnąca liczba pasażerów oraz wypełnienie samolotów w pierwszych dwóch miesiącach tego roku pokazują, że nasz produkt spotyka się z uznaniem pasażerów ze Śląska" - podsumował Bart Buyse.

Przypomniał, że do 2014 r. przewoźnik zamierza zainwestować 3 mld euro w rozwój produktów dla pasażerów, w tym w klasę pierwszą oraz nową klasę biznes z fotelami rozkładanymi do pozycji horyzontalnej. Planowany jest też wzrost liczby saloników na lotniskach, ważnych szczególnie dla klientów korporacyjnych.

W obecnym sezonie Lufthansa oferuje 218 połączeń do 82 krajów na całym świecie. Najważniejszym portem przesiadkowym tego przewoźnika jest Frankfurt, gdzie jesienią ubiegłego roku otwarto nowy pirs A+ dostępny wyłącznie dla Lufthansy i jej partnerów. Umożliwia on odprawę ponad 6 mln pasażerów rocznie i daje możliwość korzystania z pięciu nowych saloników tego przewoźnika.(PAP)

mab/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)