Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotnisko w Pyrzowicach otwarte. Pierwszy lot za 40 minut

0
Podziel się:

Pierwszy start samolotu zaplanowano na godz. 18.20 - samolot wyleci do Dublina.

Lotnisko w Pyrzowicach otwarte. Pierwszy lot za 40 minut
(AP/Fotolink/East News)
bEEshhnV

Lotnisko w Pyrzowicach zostało otwarte - poinformował rzecznik Cezary Orzech. Port był zamknięty przez 22 godziny, po tym jak maszyna czeskiej linii lotniczej nie zdołała wyhamować i zatrzymała się za pasem startowym.

Lotnisko zostało zamknięte wczoraj przed godz. 19. Przyczyną zamknięcia portu były kłopoty, jakie miał boeing 737 czeskiej linii lotniczej. Maszyna nie zdołała wyhamować na pasie startowym i zatrzymała się na trawniku 10 metrów za pasem. Przód samolotu ugrzązł w miękkim gruncie.

Od środy rano trwało wyciąganie boeinga. Za wyciągnięcie maszyny i usunięcie jej z pasa startowego odpowiadali Czesi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Z Czech ściągnięto również specjalne poduszki, za pomocą których samolot był unoszony i powoli wyciągany z trawnika.

bEEshhnX

Godzinę otwarcia przekładano dwukrotnie, najpierw miało to nastąpić o godz. 13 potem o godz. 16. Port otwarto ponownie po 22 godzinach od zamknięcia. _ Samolot został odholowany, zostanie poddany kontroli w bazie technicznej _ - poinformował Orzech.

Z powodu zamknięcia portu ponad 20 samolotów przekierowano na lotnisko w Balicach, a pięć rejsów odwołano. Pierwszy start samolotu zaplanowano na godz. 18.20 - samolot wyleci do Dublina.

W chwili niefortunnego lądowania na pokładzie samolotu czeskiej linii było 179 pasażerów i sześciu członków załogi, którzy przylecieli z Szarm el-Szejk; żaden z nich nie ucierpiał w wyniku incydentu.

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

bEEshhod
Czytaj więcej w Money.pl
Samolot blokuje pas. Loty odwołane aż do... Do czasu ponownego otwarcia portu loty są przekierowywane na lotnisko w Balicach.
Załamanie w Europie, a w Polsce jest lepiej Ponad 2,55 mln pasażerów skorzystało w 2012 roku z lotniska w podkatowickich Pyrzowicach. Port zakończył rok niewielkim wzrostem liczby odprawionych podróżnych.
Mgła znów uziemiła samoloty Cztery samoloty nie wystartowały rano z powodu mgieł z lotniska w Pyrzowicach.
bEEshhoy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)