Notowania

frankfurt
15.02.2012 13:56

Lotnisko we Frankfurcie. Strajk sparaliżuje port?

We Frankfurcie nad Menem dojdzie do siedmiogodzinnego strajku pracowników służb kontroli lotniska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem jutro zostanie zorganizowany siedmiogodzinny strajk pracowników służb kontroli lotniska - poinformował związek zawodowy GdF. Ostrzegł, że podróżujący muszą liczyć się ze znacznymi utrudnieniami.

Strajk rozpocznie się o godz. 15, a zakończy o godz. 22. Ma do niego przystąpić około 200 pracowników służb kontroli lotniska i ruchu naziemnego. _ - Sądzimy, że komunikacja lotnicza będzie znacznie utrudniona _ - powiedział w Berlinie członek władz związku zawodowego GdF, Markus Siebers.

Związkowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń i lepszych warunków zatrudnienia. Negocjacje w tej sprawie z zarządzającą lotniskiem firmą Fraport nie przyniosły porozumienia.

Czytaj więcej wiadomości o sytuacji na lotniskach
Powiało grozą na lotnisku w Amsterdamie Po odwołaniu alarmu bombowego odprawa pasażerska w obu terminalach odbywała się już normalnie.
Wielka linia lotnicza otwiera bazy w Polsce Tani irlandzki przewoźnik lotniczy Ryanair uruchomi 16 lipca osiem połączeń z nowego podwarszawskiego lotniska w Modlinie.
Tagi: frankfurt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz