Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpr
09.06.2007 20:03

LPR przeciwko wizycie przewodniczącego PE na Zjeździe Ziomkostw

Za "wyraz pogardy" władz Parlamentu Europejskiego dla Polski uznali eurodeputowani Ligi Polskich Rodzin przyjęcie przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Poetteringa zaproszenia na sierpniowy Zjazd Ziomkostw.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Za "wyraz pogardy" władz Parlamentu Europejskiego dla Polski uznali eurodeputowani Ligi Polskich Rodzin przyjęcie przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Poetteringa zaproszenia na sierpniowy Zjazd Ziomkostw. *

"Podjęcie takiej decyzji przez przewodniczącego PE jest wyrazem pogardy władz Parlamentu Europejskiego wobec naszego narodu, który w wyniku II wojny światowej poniósł najwyższą ofiarę" - napisali eurodeputowani LPR w komunikacie przesłanym w sobotę PAP.

Zwracają oni uwagę, że przyjęcie takiego zaproszenia jest dla Polaków "szczególnie niepokojące z powodu nasilających się w naszym kraju rewizjonistycznych roszczeń tzw. +wypędzonych+ i popierania tych dążeń przez Unię Europejską".

Zdaniem posłów LPR, "dalszy niejednoznaczny sposób prowadzenia polityki" przez Poetteringa powinien być podstawą do "podjęcia wszelkich możliwych dyplomatycznych oraz politycznych kroków zmierzających do odwołania go z funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego". (PAP)

Tagi: lpr, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz