Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ŁSSE przeznaczy 4 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych

0
Podziel się:

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przeznaczy kolejne 4 mln zł na uzbrojenie
terenów inwestycyjnych w Sieradzu, Radomsku, Kutnie i Rawie Mazowieckiej. Dotąd Strefa na wsparcie
samorządów na uzbrojenie działek inwestycyjnych wydała prawie 33 mln zł.

bECuUyRN

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przeznaczy kolejne 4 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Sieradzu, Radomsku, Kutnie i Rawie Mazowieckiej. Dotąd Strefa na wsparcie samorządów na uzbrojenie działek inwestycyjnych wydała prawie 33 mln zł.

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik ŁSSE Miłosz Wika, do Sieradza trafi 1 mln zł na budowę ulicy Dworskiej, a w Radomsku powstanie 850-metrowy odcinek drogi oraz zbiornik na wodę pitną i przemysłową. Samorząd Radomska na te inwestycje otrzyma 1,5 mln złotych.

W Kutnie powstanie nowa droga dojazdowa wraz z kanalizacją deszczową do tamtejszej podstrefy ekonomicznej. Dofinansowanie na ten cel wyniesie 1 mln złotych. Władze Rawy Mazowieckiej otrzymają prawie 400 tys. złotych na dokończenie drogi dojazdowej do zakładów w Strefie.

bECuUyRP

W tym roku w Strefie wydano zezwolenia na osiem nowych inwestycji. Firmy zobowiązały się do zainwestowania ponad 150 mln zł i stworzenia ponad pół tysiąca miejsc pracy.

ŁSSE obejmuje obecnie obszar ponad 1182 ha, położonych w trzech województwach - łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Składa się z 42 podstref. Aktywnie funkcjonuje w niej niemal 100 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 8 mld złotych, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga 25 tys. (PAP)

szu/ drag/ gma/

bECuUySq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)