Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubelskie: Celnicy udaremnili przemyt 16 kg bursztynu

0
Podziel się

Próbę przemytu do Polski 16 kg bursztynu, ukrytego w progach samochodu,
udaremnili w piątek celnicy na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie) -
poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk.

bEpXJTzF

Próbę przemytu do Polski 16 kg bursztynu, ukrytego w progach samochodu, udaremnili w piątek celnicy na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie) - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk.

Volkswagenem passatem na polskich numerach rejestracyjnych jechała 48-letnia mieszkanka Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie, posiadająca kartę stałego pobytu w Polsce. Z progów jej samochodu celnicy wydobyli 16 kg nieobrobionego bursztynu, w dużych kawałkach, niektórych wielkości dłoni człowieka. Jego wartość oszacowano na 4 tys. zł.

Kobieta przyznała się do usiłowania przemytu, wyjaśniła, że chciała bursztyn sprzedać w Polsce. "Będzie przeciwko niej wszczęte postępowanie karno-skarbowe" - powiedziała Siemieniuk.

bEpXJTzH

To kolejna próba przemytu bursztynu udaremniona na przejściu w Dorohusku. W ostatnich dniach sierpnia celnicy znaleźli 2,5 kg drobnych bursztynowych kamyków ukrytych w zbiorniku na płyn do spryskiwacza szyb w samochodzie, którym podróżował mieszkaniec Chełma. W lipcu tego roku zatrzymali dwu Ukraińców; jeden z nich usiłował przemycić 23 kg bursztynu a drugi - 17 kg.

Jak wyjaśniła Siemieniuk przywóz bursztynu do Polski jest legalny pod warunkiem zgłoszenia go celnikom i opłacenia 23 proc. podatku VAT. (PAP)

kop/ pz/

bEpXJTAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)