Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubelskie: Milewski nowym komendantem wojewódzkim straży pożarnej

0
Podziel się:

St. brygadier Tadeusz Milewski został nowym komendantem wojewódzkim
Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Dotychczas był zastępcą komendanta wojewódzkiego straży
pożarnej w Kujawsko-Pomorskiem.

St. brygadier Tadeusz Milewski został nowym komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Dotychczas był zastępcą komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Kujawsko-Pomorskiem.

Poprzedni komendant wojewódzki straży pożarnej w Lublinie Tadeusz D. został zawieszony w pełnieniu obowiązków, a następnie na własną prośbę odszedł na emeryturę, po tym jak we wrześniu ubiegłego roku prokuratura postawiła mu zarzut przyjęcia 12 tys. zł łapówek w zamian za zlecanie podmiotom zewnętrznym usług na rzecz straży pożarnej.

Komendant główny PSP Wiesław Leśniakiewicz w poniedziałek podczas uroczystości powołania Milewskiego na stanowisko w Lublinie podkreślił, że prokuratorskie zarzuty wobec poprzedniego komendanta, które nie są jeszcze rozpatrzone przez sąd, nie mogą przekreślać osiągnięć strażaków na Lubelszczyźnie. "To jest podejrzenie, a nie ma jeszcze rozstrzygnięcia. Poczekajmy na rozstrzygniecie" - powiedział Leśniakiewicz.

"Nie możemy dyskredytować pracy wielu strażaków na terenie tej ziemi jedną czy dwoma przesłankami, które być może miały miejsce, i które na pewno trzeba napiętnować. Komendant ma również pewne wskazanie, by w sposób szczególny zwracać uwagę na obszary, które ewentualnie mogą ze sobą nieść jakieś trudne relacje" - dodał Leśniakiewicz. Chwalił lubelskich strażaków za zaangażowanie w działaniach podczas ubiegłorocznej powodzi.

Nowy komendant straży pożarnej na Lubelszczyźnie st. brygadier Tadeusz Milewski ma 55 lat. Pochodzi z tego regionu, urodził się we Włodawie. Przez ponad 30 lat służył w Kujawsko-Pomorskiem. Był m.in. komendantem straży w Szubinie, Żninie i Nakle, a od lutego ubiegłego roku pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Toruniu. (PAP)

kop/ bos/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)