Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubelskie: Norma Najlepszym Koniem Pokazu w Janowie Podlaskim

0
Podziel się

9-letnia, siwa klacz Norma ze stadniny w Michałowie zdobyła w
niedzielę tytuł Czempionki Polski Klaczy Starszych oraz Najlepszego Konia Pokazu podczas 35.
Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie Podlaskim (Lubelskie).

bEpPIbJx

9-letnia, siwa klacz Norma ze stadniny w Michałowie zdobyła w niedzielę tytuł Czempionki Polski Klaczy Starszych oraz Najlepszego Konia Pokazu podczas 35. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie Podlaskim (Lubelskie).

Pokaz odbywał się w ramach trwających od piątku w Janowie Podlaskim dorocznych Dni Konia Arabskiego. Podczas pokazu konie są oceniane przez międzynarodowe jury w kilku kategoriach wiekowych, osobno klacze, osobno ogiery.

Czempionką Klaczy Młodszych została ciemnogniada, jednoroczna Piacolla ze stadniny w Michałowie.

bEpPIbJz

Tytuł Czempiona Ogierów Starszych przyznano 7-letniemu kasztanowemu El Omari również ze stadniny w Michałowie, a tytuł Czempiona Ogierów Młodszych uzyskał 2-letni, siwy Barok ze stadniny w Janowie Podlaskim.

W tegorocznym Pokazie - prowadzonym od piątku - zaprezentowano w sumie 120 koni w wieku od jednego roku do 15 lat. Honorowy patronat nad Pokazem objął prezydent Bronisław Komorowski.

W liście do uczestników i organizatorów Pokazu Komorowski napisał, że Dni Konia Arabskiego to impreza, która daje możliwość podziwiania urody i umiejętności tych zwierząt, ale jednocześnie znakomicie prezentuje dokonania polskiej myśli hodowlanej.

"Dzisiejszą, wiodącą pozycję Polska zawdzięcza konsekwencji działań prowadzonych przez pokolenia hodowców, dbających i podtrzymanie wspaniałych tradycji jeździeckich, które mają w naszym kraju bogatą, wielowiekową historię. Jest to wyraz nowoczesnego patriotyzmu, który łączy piękno tradycji ze współczesnością" - napisał prezydent.

bEpPIbJF

Najważniejszym wydarzeniem Dni Konia Arabskiego jest Aukcja "Pride of Poland", która odbędzie się w Janowie Podlaskim już po raz 44. W tym roku na aukcję wystawionych zostanie 27 klaczy, w większości wyhodowanych w państwowych stadninach w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. (PAP)

ren/ jbr/

bEpPIbKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)