Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lublin: Ponad 2 kg marihuany w mieszkaniu w centrum miasta

0
Podziel się

Ponad dwa kilogramy marihuany o wartości około 90 tys. zł znaleźli policjanci
w jednym z mieszkań w Lublinie. Zatrzymali pięciu mężczyzn, w wieku od 22 do 38 lat, podejrzanych o
handel narkotykami.

bEiXbApx

Ponad dwa kilogramy marihuany o wartości około 90 tys. zł znaleźli policjanci w jednym z mieszkań w Lublinie. Zatrzymali pięciu mężczyzn, w wieku od 22 do 38 lat, podejrzanych o handel narkotykami.

Jak poinformował w środę Arkadiusz Arciszewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Lublinie przeszukali kilkanaście mieszkań i pomieszczeń gospodarczych w centrum miasta.

"W jednym z mieszkań był swoisty magazyn. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2 kg suszu marihuany, wagę do odmierzania porcji, foliowe worki, tzw. dilerki. Z takiej ilości narkotyku można było sporządzić blisko 9 tys. porcji" - powiedział Arciszewski.

bEiXbApz

Zatrzymano pięciu mieszkańców Lublina: 32-letniego Pawła A., 38-letniego Dariusza N., 29-letniego Pawła O., 27-letniego Pawła D. oraz 22-letniego Wojciecha T. Czterej z nich zostali aresztowani, a wobec 22-latka sąd zastosował dozór policji.

Według ustaleń policji mężczyźni ci od dłuższego czasu już zajmowali się handlem narkotykami. "Funkcjonariusze ustalają rolę każdego z nich w tym przestępczym procederze" - zaznaczył Arciszewski.

Policjanci znaleźli też podczas przeszukań ponad 27 tys. zł w gotówce. Pieniądze te pochodzą prawdopodobnie ze sprzedaży narkotyków.

Za handel narkotykami w znacznej ilości grozi kara do 10 lat więzienia. (PAP)

bEiXbApF

ren/ wkr/ bk/

bEiXbAqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)