Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lublin: Rodzeństwo zatrzymane na podstawie ENA

0
Podziel się

Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez sąd w Wielkiej
Brytanii policja zatrzymała w Lublinie rodzeństwo oskarżone o napaść na brytyjskiego
funkcjonariusza w Manchesterze.

bDzsrWad

Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez sąd w Wielkiej Brytanii policja zatrzymała w Lublinie rodzeństwo oskarżone o napaść na brytyjskiego funkcjonariusza w Manchesterze.

23-letnią Magdalenę i 29-letniego Grzegorza R. czeka ekstradycja do Wielkiej Brytanii, gdzie będą odpowiadać przed tamtejszym sądem - poinformowała we wtorek Komenda Główna Policji na swojej stronie internetowej.

Dwójka rodzeństwa w listopadzie 2008 r. dopuściła się czynu chuligańskiego w Manchesterze. Podczas ich zatrzymywania doszło do szarpaniny i czynnej napaści na policjanta; kobieta użyła miotacza gazu, funkcjonariusz odwieziony został do szpitala.

bDzsrWaf

Sprawa rodzeństwa trafiła do brytyjskiego sądu. Nie zostali aresztowani, odpowiadali z wolnej stopy. W obawie przed wyrokiem uciekli do Polski.

Brytyjski sąd wydał za nimi Europejski Nakaz Aresztowania, a tamtejsza policja zwróciła się do polskiej o pomoc. Poszukiwania prowadzili funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. Rodzeństwo nie posiadało stałego miejsca zamieszkania, zerwało kontakty z rodziną, zmieniało kryjówki.

Policjanci znaleźli ich Lublinie, gdzie wynajęli dom. Zostali zatrzymani w zasadzce przygotowanej przez funkcjonariuszy KGP i lubelskiej komendy wojewódzkiej. (PAP)

kop/ abr/

bDzsrWal
bDzsrWaG
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)