Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
20.04.2008 16:14

Lublin: Sąd aresztował Ukraińca zatrzymanego z arsenałem w aucie

(dochodzi inf. o aresztowaniu Ukraińca)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o aresztowaniu Ukraińca)

20.4.Lublin (PAP) - Ukrainiec zatrzymany w Lublinie z pokaźnym arsenałem w samochodzie został w niedzielę aresztowany. Część przewożonej przez niego broni okazała się sprawna.

32-letni Volodimir N. jest podejrzany o posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia. Sąd aresztował go na trzy miesiące - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Sprawę Ukraińca przejęło CBŚ. W jego samochodzie było m.in. kilkanaście sztuk broni maszynowej, ponad 50 magazynków, kilkadziesiąt paczek amunicji, pistolety, elementy broni przeciwpancernej, a także broń biała: kilkadziesiąt bagnetów, rapierów i szabel. Wiózł on też fabrycznie nowy przyrząd do samodzielnego wyrobu amunicji produkcji amerykańskiej, dwie ręczne wyrzutnie rakietowe, niemal komplet części moździerza.

"Wstępne oględziny wykazały, że część tej broni jest sprawna, albo może być użyta po niewielkich naprawach bądź uzupełnieniu niektórych elementów" - powiedział Wójtowicz.

Ukrainiec zatrzymany został w piątek. Dzielnicowy patrolujący ulicę Zbożową w Lublinie zauważył, że jego opel omega combi ma nienaturalnie mocno obciążony tył. Po skontrolowaniu auta okazało się, że jest ono wyładowane rozmaitą bronią i militariami.

Ukrainiec tłumaczył policjantom, że broń kupił od kolekcjonera w Czechach. Jechał z nią na Ukrainę.

Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia grozi kara do 8 lat więzienia, a za handel nimi - do 10 lat. (PAP)

kop/ itm/

Tagi: sąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz