Notowania

wiadomości
31.05.2011 17:22

Lubuskie: 8. Festiwal Nauki w Zielonej Górze

"Nauka po godzinach" to hasło festynu, który w niedzielę 5 czerwca zainauguruje 8. Festiwal Nauki w Zielonej Górze. Festiwal potrwa do 7 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nauka po godzinach" to hasło festynu, który w niedzielę 5 czerwca zainauguruje 8. Festiwal Nauki w Zielonej Górze. Festiwal potrwa do 7 czerwca.

W programie niedzielnego festynu naukowego znalazło się m.in. ponad 50 projektów - pokazów, eksperymentów, doświadczeń i konkursów, a także koncerty i wystawy.

Tradycyjnie nieodłączną częścią festynu będą też popularno-naukowe wykłady prowadzone w zielonogórskim ratuszu.

Chętni będą mogli wysłuchać wykładów, m.in. o tym, jak wygrać milion dolarów w grze w Sapera, o znanych i nieznanych zabytkach Ziemi Lubuskiej, czy też prelekcji pt. "Wszechświat po godzinach", na której pokazany zostanie sprzęt obserwacyjny, teleskopy i lornety astronomiczne.

W tym roku Festiwal Nauki zyskuje szczególny charakter, ponieważ 7 czerwca Uniwersytet Zielonogórski będzie obchodził 10-lecie istnienia, a zielonogórskie środowisko akademickie już 46-lecie.

Organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski Festiwal Nauki odbywa się pod honorowym patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wojewody lubuskiego, marszałka województwa lubuskiego oraz prezydenta miasta Zielona Góra.

Partnerami Festiwalu są też Muzeum Ziemi Lubuskiej, Lubuski Teatr, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida i Kombinat Kultury.(PAP)

(Więcej w Serwisie Naukowym PAP - www.nauka.pap.pl/demo)

mrd/ krf/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz