Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Absencja chorobowa uczniów - zawieszenie zajęć w szkole

0
Podziel się:

W Zespole Szkół w Przewozie w powiece żarskim (Lubuskie)
zwieszono zajęcia z uwagi na wysoką absencję chorobową uczniów i nauczycieli. Lekcji nie będzie do
końca tygodnia - poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w
Gorzowie Jolanta Borkowska-Jocz.

W Zespole Szkół w Przewozie w powiece żarskim (Lubuskie) zwieszono zajęcia z uwagi na wysoką absencję chorobową uczniów i nauczycieli. Lekcji nie będzie do końca tygodnia - poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Jolanta Borkowska-Jocz.

Decyzja zapadła we wtorek, po tym jak z 307 uczniów placówki 142 nie przyszło do szkoły. Na zwolnieniach jest także kilku nauczycieli.

"W okresie wzmożonej zapadalności na grypę inspekcja sanitarna w województwie lubuskim monitoruje absencję chorobową dzieci i młodzieży w placówkach nauczania i wychowania. Dane o nieobecności 20 proc. uczniów w szkole oraz 40 proc. dzieci w przedszkolach przekazywane są do Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Kuratorium Oświaty" - powiedziała PAP Borkowska-Jocz.

Jak dodała, to jednak nie Sanepid decyduje o zawieszeniu zajęć, lecz jest to autonomiczna decyzja dyrektorów placówek oświatowych, którzy podejmują ją w porozumieniu ze swoimi organami założycielskimi, którymi są samorządy.

Wójt gminy Przewóz Ryszard Klisowski powiedział PAP, że dyrektor tamtejszej szkoły zwrócił się do niego z taką prośbą. Powodem zawieszenia zajęć były problemy z normalnym prowadzeniem zajęć, nie tylko z uwagi na nieobecność uczniów, ale i chorobę kilku nauczycieli. Zaznaczył, że stracone godziny lekcyjne trzeba będzie odrobić.

Przypadek szkoły w Przewozie nie obrazuje sytuacji w całym woj. lubuskim - wynika z danych Sanepidu.

W regionie najwyższa absencja notowana jest teraz w przedszkolach, gdzie średnio ok. 26 proc dzieci nie chodzi na zajęcia. W szkołach podstawowych i gimnazjach ten wskaźnik jest na poziomie ok. 12 proc, w ponadgimnazjalnych ok. 15 proc. (PAP)

mmd/ ls/ jbr/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)