Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rodzina
21.11.2009 08:50

Lubuskie: Areszt dla podejrzanego o znęcanie się nad rodziną

Sąd aresztował na trzy miesiące 25-letniego mieszkańca Bytomia Odrzańskiego (Lubuskie) podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dziećmi. Nad jednym z synów - najmłodszym - miał znęcać się ze szczególnym okrucieństwem - poinformowała PAP Justyna Migdalska z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sąd aresztował na trzy miesiące 25-letniego mieszkańca Bytomia Odrzańskiego (Lubuskie) podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dziećmi. Nad jednym z synów - najmłodszym - miał znęcać się ze szczególnym okrucieństwem - poinformowała PAP Justyna Migdalska z zespołu prasowego lubuskiej policji. *

Według policji mężczyzna znęcał się nad rodziną od stycznia tego roku. Systematycznie miał wszczynać awantury, podczas których bił żonę i dzieci, szarpał i popychał je, groził pozbawieniem życia, wyganiał dzieci z domu.

Dzieci są w wieku trzech i dwóch lat oraz siedmiu miesięcy. Wobec najmłodszego synka miał być szczególnie okrutny. "Wyzywał go słowami wulgarnymi, szarpał i bił po całym ciele. Groził przy użyciu noża pozbawieniem życia. Mężczyzna zamykał dziecko w łazience, ograniczał mu posiłki i zaniedbywał jego higienę osobistą" - powiedziała Migdalska.

W rodzinie wcześniej nie zdarzały się policyjne interwencje, podejrzany nie nadużywał alkoholu. O całej sytuacji policję powiadomiła osoba postronna, która o dramacie usłyszała od innych ludzi. Po przesłuchaniach informacja potwierdziła się, a sąd zadecydował o aresztowaniu podejrzanego.

Policja podała, że podczas zatrzymania 21-letnia żona mężczyzny groziła policjantom sekatorem i szarpiąc ich za mundur chciała powstrzymać od zabrania 25-latka.

Za znęcanie się kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia; jeśli dochodzi do tego szczególne okrucieństwo, wymiar kary roście do 10 lat pozbawienia wolności.

W województwie lubuskim od początku roku do końca października policja wszczęła 954 postępowania dotyczące przemocy w rodzinie. (PAP)

mmd/ pad/

Tagi: rodzina, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz