Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Drogi przejezdne, nadal trudne warunki

0
Podziel się:

Trasy krajowe w woj. lubuskim są przejezdne, jednak na
większości z nich nadal jest ślisko, a kierowcy powinni zachować ostrożność. Pociągi mogą mieć
opóźnienia, ale wynikają one z problemów z przejazdem poza regionem.

Trasy krajowe w woj. lubuskim są przejezdne, jednak na większości z nich nadal jest ślisko, a kierowcy powinni zachować ostrożność. Pociągi mogą mieć opóźnienia, ale wynikają one z problemów z przejazdem poza regionem.

W samym Lubuskiem wszystkie linie kolejowe są na bieżąco odśnieżane, a trakcje elektryczne oczyszczane z oblodzenia. Dzięki temu pociągi mogą poruszać się po nich bez przeszkód - poinformował PAP z-ca dyrektora ds. technicznych Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze Janusz Stankiewicz.

Z ostatniego komunikatu Punktu Informacji Drogowej w Zielonej Górze wynika, że niektóre z dróg krajowych mają nawierzchnie czarne i mokre, ale na pozostałych nadal jest błoto pośniegowe lub zajeżdżona warstwa śniegu. Warstwa śniegu pokrywa również drogi wojewódzkie.

Utrudnienia w ruchu występują na trasie krajowej nr 3 w pobliżu Sulechowa. W zderzeniu opla i ciężarówki zginęły tam dwie osoby. Policja wytyczyła objazd dla aut osobowych przez Cigacice, tiry muszą czekać na otwarcie "trójki".

Ciężko jeździ się także w miastach. W Zielonej Górze prezydent zaapelował nawet do mieszkańców, by włączyli się w akcję odśnieżania miasta. Chodzi głównie o ulice osiedlowe, parkingi i chodniki przed posesjami, gdzie śnieg bardzo utrudnia komunikację.

Jak poinformowało PAP Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego w regionie nie ma zagrożenia ze strony rzek. Wszystkie utrzymują się poniżej stanów ostrzegawczych; największymi rzekami płynie kra.

W Lubuskiem nie ma również przerw w dostawach prądu. Na razie ten region omijają awarie. CZK poleciło jednak prewencyjnie sprawdzić i przygotować do ewentualnej pracy agregaty prądotwórcze, które są w posiadaniu samorządów. W regionie 80 urzędów miast, gmin i powiatów posiada takie urządzenia.

W poniedziałek wojewoda lubuski ponowił swój apel w sprawie odśnieżania dachów obiektów wielkopowierzchniowych. Taki obowiązek wynika z prawa budowlanego i ciąży na administratorach i właścicielach takich budynków. Kontrole w tym zakresie prowadzą inspekcja budowlana i straż pożarna. (PAP)

mmd/ itm/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)