Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Funkcjonariusze ITD oskarżeni m.in. o przekroczenie uprawnień

0
Podziel się:

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko pięciorgu
funkcjonariuszom Inspekcji Transportu Drogowego w Słubicach (Lubuskie). Prokurator zarzucił im
przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków; do nieprawidłowości miało dochodzić podczas
kontroli pojazdów.

bEEwfFsR

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko pięciorgu funkcjonariuszom Inspekcji Transportu Drogowego w Słubicach (Lubuskie). Prokurator zarzucił im przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków; do nieprawidłowości miało dochodzić podczas kontroli pojazdów.

"Oskarżeni, stwierdzając usterki techniczne lub inne uchybienia, zatrzymywali dowody rejestracyjne i kierowali właścicieli pojazdów do konkretnego warsztatu samochodowego w Słubicach. Ponadto, w wielu przypadkach po dokonaniu napraw, wydawali dowody rejestracyjne bez przeprowadzenia dodatkowych badań technicznych, które były wymagane przepisami prawa" - powiedział PAP w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

Sprawa dotyczy funkcjonariuszy słubickiego oddziału Lubuskiego ITD w Gorzowie Wlkp. "Wśród oskarżonych jest czterech mężczyzn i jedna kobieta. Łącznie przedstawiono im 326 zarzutów. Rekordzista usłyszał ich 186. Dotyczą one przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków" - powiedział Domarecki.

bEEwfFsT

Zarzuty zawarte w akcie oskarżenia obejmują lata 2007-11.

Do ujawnienia nieprawidłowości doszło w wyniku własnych ustaleń CBA i policji we współpracy z Biurem Nadzoru ITD.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. Rozpoznaniem sprawy zajmie się Sąd Rejonowy w Słubicach. (PAP)

mmd/ abr/

bEEwfFtu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)