Notowania

wiadomości
18.06.2011 08:15

Lubuskie: Jedyny w Polsce koncert pianisty i kompozytora Omara Sosy

Koncert afrokubańskiego pianisty i kompozytora Omara Sosy odbędzie się w niedzielę w Filharmonii Gorzowskiej. Artyście będzie towarzyszył senegalski wokalista Mola Sylla.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Koncert afrokubańskiego pianisty i kompozytora Omara Sosy odbędzie się w niedzielę w Filharmonii Gorzowskiej. Artyście będzie towarzyszył senegalski wokalista Mola Sylla. *

Niedzielny koncert będzie ich jedynym wspólnym występem w naszym kraju. Miłośnicy jazzu będą mieli okazję usłyszeć utwory z płyt m.in. "Calma" oraz "Afreecanos".

W Gorzowie Wielkopolskim Sosa wykorzysta brzmienie elektroniczne w postaci sampli. Podobną technikę wzbogacania dźwięku zastosował przy nagraniu ostatniej płyty.

"Omar Sosa to jeden z najbardziej oryginalnych twórców z kręgu muzyki świata, czyli world music. Będzie to pierwszy koncert jazzowy w Filharmonii Gorzowskiej i jednocześnie jest to kontynuacja cyklu Gorzów Jazz Celebrations" - powiedział PAP szef Jazz Clubu Pod Filarami Bogusław Dziekański. Jazz Club Pod Filarami jest współrealizatorem koncertu.

Pianista i kompozytor Omar Sosa jest od wielu lat gwiazdą najważniejszych festiwali muzycznych na całym świecie. Specjalizuje się w jazzie w wydaniu afro-cuban. Mieszkał w Ekwadorze, Stanach Zjednoczonych, a od 1999 roku związany jest z Hiszpanią. W jego kompozycjach odnaleźć można etniczne wpływy rodem z Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Nagrał blisko 20 autorskich płyt, które zdobywały nominacje do nagrody Grammy. (PAP)

mrd/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz