Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 16:11

Lubuskie: Nowe mieszkania dla żołnierzy z Międzyrzecza

W Międzyrzeczu w woj. lubuskim Wojskowa Agencja Mieszkaniowa (WAM) oddała w poniedziałek do użytku nowy budynek mieszkalny przeznaczony dla żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ).

Podziel się
Dodaj komentarz

W Międzyrzeczu w woj. lubuskim Wojskowa Agencja Mieszkaniowa (WAM) oddała w poniedziałek do użytku nowy budynek mieszkalny przeznaczony dla żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ).

Jak poinformowała PAP Agnieszka Dopierała z Oddziału Regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Zielonej Górze, 40-rodzinny blok powstał przy ul. Malczewskiego.

W budynku znajduje się 40 trzypokojowych mieszkań o łącznej powierzchni ponad 2,6 m kw.. Koszt budowy 1 m kw. lokalu z pełnym wykończeniem wyniósł ok. 2,8 tys. zł. W poniedziałek klucze do nowych mieszkań odebrali żołnierze i ich rodziny.

Podczas uroczystości z udziałem władz Agencji, dowództwa międzyrzeckiej jednostki i Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz samorządowców odbyło się także wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę następnego bloku mieszkalnego dla 32 żołnierskich rodzin. Zakończenie inwestycji przewidziano na grudzień br.

W latach 2013-16 w Międzyrzeczu powstaną jeszcze dwa budynki mieszkalne - każdy dla 24 żołnierskich rodzin. Ponadto niebawem Agencja przekaże żołnierzom z Międzyrzecza tzw. kwatery internatowe, które znajdują się w budynku zakupionym przez WAM od dewelopera.

W 17 WBZ służy ok. 3,5 tys. żołnierzy, którzy są rozlokowani w trzech miejscowościach - Międzyrzeczu, Wędrzynie i Krośnie Odrzańskim. Brygada wchodzi w skład 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

"W bieżącym roku nasz Oddział przekaże żołnierzom z lubuskich jednostek 130 nowych lokali mieszkalnych, obok Międzyrzecza także w Sulęcinie i Świętoszowie. Jest to możliwe dzięki współpracy z samorządami, które nieodpłatnie przekazują grunty pod budynki dla żołnierzy. Dotychczas w formie darowizny pozyskaliśmy je m.in.: w Międzyrzeczu, Żaganiu, Skwierzynie, Czerwieńsku, Sulęcinie czy Lubniewicach" - powiedziała PAP Dopierała.

Oddział Regionalny WAM w Zielonej Górze działa na obszarze województwa lubuskiego oraz częściowo dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. W swych zasobach posiada łącznie ponad 2,7 tys. lokali mieszkalnych oraz ponad 1,2 miejsc w internatach i kwaterach internatowych. (PAP)

mmd/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz