Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Lubuskie: Pod dwoma chłopcami załamał się lód, obaj nie żyją
Na jeziorze Wielgie w Dobiegniewie (Lubuskie) pod dwoma chłopcami zarwał się lód. Strażacy wydobyli ich na brzeg. Niestety, mimo reanimacji, nie udało się ich uratować - poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich Andrzej Węglarz.

W sobotę po południu mieszkaniec Dobiegniewa powiadomił telefonicznie służby o dwóch chłopcach, którzy topią się na środku jeziora, po tym jak załamał się pod nimi lód. Krótko potem na miejscu było pogotowie, straż pożarna i policja.


"Zanim udało się do nich dotrzeć minęło kilkanaście minut, łącznie mogli przebywać w lodowatej wodzie przez około pół godziny. W tym czasie co chwile znikali pod wodą, by wypływać na jej powierzchnię, wzywali pomocy" - powiedział PAP Węglarz.

Gdy strażacy wydobyli chłopców na brzeg, dwie ekipy pogotowia podjęły reanimację. Niestety mimo starań lekarzy dzieci zmarły.

Jeden z chłopców miał 11 lat, a drugi osiem. Dochodzenie w sprawie tej tragedii będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. Obaj chłopcy mieszkali w Dobiegniewie.

Strażacy i policja apelują do wszystkich o rozwagę. Mimo kilku mroźnych styczniowych dni lód jest kruchy i niebezpieczny. Tym bardziej, że w tym tygodniu było znacznie cieplej. (PAP)

mmd/ woj/

pomoc, policja, lubuskie, lekarze, lód, nie żyje, dwóch, chłopiec
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.