Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Podejrzani o 70 włamań i kradzieży

0
Podziel się

Policjanci z Sulechowa (Lubuskie) rozbili szajkę złodziei, która
dokonała 70 włamań do samochodów i pomieszczeń gospodarczych - poinformowała PAP Lidia Kowalska z
zielonogórskiej policji.

bEhEzCSZ

Policjanci z Sulechowa (Lubuskie) rozbili szajkę złodziei, która dokonała 70 włamań do samochodów i pomieszczeń gospodarczych - poinformowała PAP Lidia Kowalska z zielonogórskiej policji.

Jeden z włamywaczy został zatrzymany na gorącym uczynku. Jak ustaliła policja, 23-latek działał z dwoma innymi mężczyznami - jeden z nich również został zatrzymany. Mundurowi znaleźli u niego m.in. części samochodowe, radia oraz specjalne klucze do odcinania katalizatorów.

"Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego sprawcy, który jest znany policji" - powiedziała PAP Kowalska.

bEhEzCTb

Policjanci udowodnili sprawcom 70 włamań do samochodów i obiektów gospodarczych na terenie Sulechowa, Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego oraz Krakowa. Łupem złodziei padły głównie katalizatory samochodowe, które kradli z zaparkowanych na parkingach samochodów, a także części samochodowe, radia i rowery.

Jak zapowiedziała Kowalska, sulechowscy policjanci wystąpią z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie dwóch zatrzymanych. Dodała, że udało się także ustalić pasera, który skupował kradzione przedmioty.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie. Podejrzanym o kradzieże z włamaniem grozi od roku do 10 lat więzienia, paserowi do pięciu. (PAP)

mmd/ abr/

bEhEzCTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)