Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Polsko-Niemieckie Dni Mediów w Zielonej Górze

0
Podziel się:

Blisko 300 polskich i niemieckich dziennikarzy weźmie udział w
czwartej edycji Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które rozpoczną się w poniedziałek w Zielonej Górze.

Blisko 300 polskich i niemieckich dziennikarzy weźmie udział w czwartej edycji Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które rozpoczną się w poniedziałek w Zielonej Górze.

Temat tegorocznej edycji Dni Mediów brzmi "Agenda 2031: Kolejnych 20 lat sąsiedztwa - Polska, Niemcy i UE". Będzie ona poświęcona 20. rocznicy podpisania traktatu między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Dziennikarze, medioznawcy oraz politycy z Polski i Niemiec będą rozmawiać o dokonaniach obu krajów w minionym dwudziestoleciu oraz o współpracy na przyszłość.

We wtorek wyłonieni zostaną laureaci XIV Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. W tym roku na konkurs wpłynęły 173 prace, a do finału zostało nominowanych 18. w kategoriach: prasa, radio, telewizja.

Wśród nich znalazły się materiały przygotowane przez dziennikarzy z m.in. Dziennika Gazeta Prawna, Polityki, Radia Koszalin SA i Radia Opole SA, TVN 24, TVP Wrocław, TVP Katowice, ZDF-Studio Warschau.

Wysokość nagrody w każdej kategorii wynosi 5000 euro.

"Prace zgłaszane do konkursu przyczyniają się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem, a także pomagają zrozumieć politykę, zjawiska gospodarcze, osiągnięcia nauki i kultury obu państw" - przekazała rzeczniczka prasowa zarządu województwa Mirosława Dulat.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest od 1997 roku. W 2008 roku po raz pierwszy wręczono ją podczas Polsko-Niemieckich Dni Mediów.

Nagrodę fundują trzy kraje związkowe: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia oraz trzy województwa: dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie oraz Fundacja Roberta Boscha i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. (PAP)

mrd/ tot/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)