Notowania

wiadomości
31.03.2012 21:21

Lubuskie: Premiera spektaklu "Norymberga" w gorzowskim teatrze

Premiera sztuki "Norymberga" autorstwa Wojciecha Tomczyka odbyła się w sobotę w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premiera sztuki "Norymberga" autorstwa Wojciecha Tomczyka odbyła się w sobotę w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. *

Spektakl opowiada o młodej dziennikarce, która zbierając materiały o słynnym szpiegu z czasów PRL-u trafia do mieszkania emerytowanego pułkownika kontrwywiadu. Pułkownik i dziennikarka rozpoczynają grę, dzięki której dziewczyna poznaje nie tylko mroki PRL-u i współczesne układy władzy, ale przede wszystkim odkrywa tajemnicę śmierci swego ojca.

Wojciech Tomczyk na spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że "w każdym kraju postkomunistycznym tego typu utwory mają charakter sentymentalny, bo twórcy wspominają tamte czasy z łezką w oku".

W spektaklu "Norymberga" występuje troje aktorów: Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Michał Anioł oraz Beata Chorążykiewicz.

"Zainteresowanie widzów było spore, aktorzy zagrali świetnie. Kolejny spektakl odbędzie się w niedzielę" - powiedziała PAP Lidia Tyborska z biura obsługi widzów.

Spektakl wyreżyserowała Justyna Celeda, a scenografię zaprojektował Grzegorz Małecki. Twórcą muzyki jest Wojciech Król, który do współpracy zaprosił uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. w Gorzowie.(PAP)

mrd/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz