Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Rockwool zainwestował w Cigacicach 100 mln zł

0
Podziel się

Firma Rockwool Polska wybudowała w zakładzie w Cigacicach nową
linię produkcyjną sufitów podwieszanych. Inwestycja o wartości ok. 100 mln zł pozwoliła na
zatrudnienie 100 osób - poinformował PAP Tomasz Weber z Rockwool Polska.

bEpEVaMR

Firma Rockwool Polska wybudowała w zakładzie w Cigacicach nową linię produkcyjną sufitów podwieszanych. Inwestycja o wartości ok. 100 mln zł pozwoliła na zatrudnienie 100 osób - poinformował PAP Tomasz Weber z Rockwool Polska.

Budowa rozpoczęła się w październiku ub. roku i zakończyła w czerwcu 2013 r. Linia stanęła w specjalnie zaprojektowanej, dwukondygnacyjnej hali o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych. Rozruch technologiczny trwał kilka tygodni. Obecnie linia pracuje z pełną wydajnością, a w piątek nastąpiło jej oficjalne uruchomienie.

"Dzięki tej inwestycji zatrudnienie w zakładzie w Cigacicach wzrosło do ponad 750 osób" - powiedział PAP Weber.

bEpEVaMT

Dodał, że nowa linia ma obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na produkowane w Cigacicach od 2003 r. sufity podwieszane Rockfon.

Kolejnym etapem inwestycji jest budowa magazynu wysokiego składowania. Prace ruszyły w połowie sierpnia. Wraz z magazynem powstanie nowa portiernia i biura dla działu logistyki. Całkowity koszt budowy to 12,5 mln zł, a prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - duńskiego koncernu będącego producentem skalnej wełny mineralnej, a także dostawcą produktów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Dotychczas grupa zainwestowała w Polsce ponad miliard zł.

Rockwool Polska posiada dwie fabryki - w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini na Mazowszu. Łącznie zatrudnia w nich ponad 1,1 tys. osób. Roczna produkcja wełny mineralnej w tych zakładach to 400 tys. ton. W samych Cigacicach z Rockwool Polska współpracuje około 50 miejscowych firm. (PAP)

bEpEVaMZ

mmd/ mki/ jra/

bEpEVaNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)