Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Ulf Wakenius i słowackie trio AMC w sobotę w Gorzowie

0
Podziel się

Znakomity jazzowy gitarzysta ze Szwecji Ulf Wakenius zagra w
sobotę w Jazz Clubie Pod Filarami w Gorzowie Wlkp. (Lubuskie). Na scenie będzie mu towarzyszyć AMC
trio ze Słowacji.

bEhDzWRN

Znakomity jazzowy gitarzysta ze Szwecji Ulf Wakenius zagra w sobotę w Jazz Clubie Pod Filarami w Gorzowie Wlkp. (Lubuskie). Na scenie będzie mu towarzyszyć AMC trio ze Słowacji.

Wakenius występował u boku tak uznanych jazzmanów, jak: Oscar Peterson, Ray Brown, Pat Metheny. Nagrał też dziesięć solowych albumów.

To jego drugi występ w Gorzowie. W mieście nad Wartą koncertował już jesienią 2009 roku w ramach cyklu Gorzów Jazz Celebrations.

bEhDzWRP

"Ulf zakochał się w tym miejscu i chciał wrócić do nas, do naszej publiczności, która też pokochała jego, bo dał wtedy niesamowity koncert" - opowiedział PAP szef Jazz Clubu Pod Filarami Bogusław Dziekański.

O pochodzącym ze Szwecji muzyku powiedział, że to jeden z najważniejszych gitarzystów na świecie, w środowisku stawiany u boku takich sław, jak Pat Metheny czy Mike Stern.

W sobotę na scenie "Filarów" będzie mu towarzyszyć AMC trio ze Słowacji, które tworzą Martin Marinćak, Peter Adamkowić, Stano Cvancinger. Grupa powstała w 1993 roku, kiedy muzycy postanowili przystąpić razem do konkursu jazzmanów.

Jak piszą o sobie muzycy na oficjalnej stronie, w AMC trio nie ma lidera, każdy z nich stanowi równorzędnego partnera, panuje równowaga. Zespół przekracza swoją muzyką ramy jazzu, bo inspiracje czerpie także m.in. ze słowackiego folku oraz popu. Od 2007 roku współpracuje z Wakeniusem; nagrali z nim album "Soul of the mountain". (PAP)

bEhDzWRV

mrd/ mlu/

bEhDzWSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)