Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Wiecha na modernizowanym budynku PWSZ w Gorzowie

0
Podziel się:

Uroczyste zawieszenie wiechy na modernizowanym budynku
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (PWSZ) w Gorzowie Wlkp. (Lubuskie) odbyło się we wtorek. W
nowoczesnym obiekcie od nowego semestru będzie działał Instytut Humanistyczny. Inwestycja kosztuje
ponad 8 mln zł.

Uroczyste zawieszenie wiechy na modernizowanym budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (PWSZ) w Gorzowie Wlkp. (Lubuskie) odbyło się we wtorek. W nowoczesnym obiekcie od nowego semestru będzie działał Instytut Humanistyczny. Inwestycja kosztuje ponad 8 mln zł.

Uroczyste zawieszenie wiechy na remontowanym budynku odbyło się po oficjalnych uroczystościach inaugurujących nowy rok akademicki. Od października studenci PWSZ mogą studiować na dwóch nowych kierunkach: mechanice i budowie maszyn oraz kulturoznawstwie.

Koszty inwestycji - ponad 8 mln zł - po połowie finansują Unia Europejska i Ministerstwo Finansów.

Prace budowlane w budynku przy ul. Teatralnej rozpoczęły się w kwietniu br., zakończyć mają się w grudniu.

W nowym budynku znajdą się m.in. biblioteka Instytutu Humanistycznego z czytelnią i wypożyczalnią, nowoczesna sala wykładowa na 140 miejsc, a także nowe gabinety dydaktyczne.

"To będzie jeden z naszych najlepiej wyposażonych obiektów pod względem multimedialnym. Biblioteka będzie otwarta już od grudnia, a studenci rozpoczną tam zajęcia od nowego semestru" - powiedziała PAP Bogumiła Popkowska, kierownik działu technicznego gorzowskiej PWSZ.

Nowy obiekt przy ul. Teatralnej będzie przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

Obecnie studenci z Instytutu Humanistycznego kształcą się w zabytkowym budynku przy ul. Łokietka. Po przeprowadzce do nowego budynku ma się tam odbywać część zajęć na studiach zaocznych, a także szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie.

Instytut Humanistyczny jest największym w gorzowskiej PWSZ: filologie obce i polską, pedagogikę oraz kulturoznawstwo studiuje w nim ok. 2 tysięcy osób, a w całej uczelni - ponad 4 tysiące.(PAP)

mrd/ abe/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)