Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Wystawa misiów w zielonogórskim muzeum

0
Podziel się:

"Muzealne widziMisie" - pod takim tytułem w Muzeum Ziemi Lubuskiej w
Zielonej Górze prezentowana będzie wystawa pluszaków z okazji Dnia Pluszowego Misia. Jednym z
eksponatów będzie licząca ponad 70 lat maskotka, która przetrwała zesłanie na Sybir.

"Muzealne widziMisie" - pod takim tytułem w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze prezentowana będzie wystawa pluszaków z okazji Dnia Pluszowego Misia. Jednym z eksponatów będzie licząca ponad 70 lat maskotka, która przetrwała zesłanie na Sybir.

Wernisaż zaplanowano na 23 listopada.

Muzeum zachęca mieszkańców regionu, by wypożyczyli na wystawę swoje ulubione maskotki.

Misie można przynosić do muzeum, do kuratorki wystawy Anety Kamińskiej, do 10 listopada, od poniedziałku do piątku między godz. 10.00 a 14.00. Po zakończeniu wystawy zostaną zwrócone właścicielom.

Jednym z eksponatów będzie miś należący do znanego architekta i wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Jana Konrada Stawiarskiego. "W dzieciństwie profesor zabrał misia na Sybir, gdzie został zesłany z całą rodziną. Po powrocie z zsyłki miś towarzyszył mu nawet w dorosłym życiu" - powiedziała PAP rzeczniczka Muzeum Ziemi Lubuskiej, Anitta Maksymowicz.

Dawną maskotkę prof. Stawiarskiego przekazała do zielonogórskiego muzeum jego żona. "To zainspirowało nas, by pokazać inne misie, które być może wiążą się z jakąś niezwykłą historią" - tłumaczyła Maksymowicz.

Na wystawie będzie można zobaczyć nie tylko misie należące do mieszkańców regionu, ale także maskotki z bajek "Miś Colargol" i "Miś Uszatek", których użyczy Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Dodatkowo podczas wernisażu znani Lubuszanie będą czytali fragmenty "Kubusia Puchatka" Alana Alexandra Milne.

Wystawa jest związana z obchodami Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Będzie ją można oglądać do 5 stycznia 2013 roku. (PAP)

mrd/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)