Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Zarzuty dla kłusowników

0
Podziel się:

Czterech mężczyzn, nielegalnie polujących w lasach gminy
Brzeźnica (Lubuskie) usłyszało zarzuty kłusownictwa - poinformowała Sylwia Woroniec z żagańskiej
policji. Sprawa wyszła na jaw po tym, gdy wracając ze skłusowanym dzikiem, jeden z mężczyzn zranił
się nożem.

bEUdmkbV

Czterech mężczyzn, nielegalnie polujących w lasach gminy Brzeźnica (Lubuskie) usłyszało zarzuty kłusownictwa - poinformowała Sylwia Woroniec z żagańskiej policji. Sprawa wyszła na jaw po tym, gdy wracając ze skłusowanym dzikiem, jeden z mężczyzn zranił się nożem.

Policja zajęła się sprawą 20 listopada br. Tego dnia pogotowie powiadomiło policję przywiezieniu z lasu do szpitala mężczyzny z raną kłutą klatki piersiowej. Brat i ojciec rannego twierdzili, że poszli do lasu na grzyby, wtedy mężczyzna przewrócił się i zranił swoim nożem.

Policyjne ustalenia podważyły jednak taką wersje wydarzeń, a dodatkowo wykazały, że osoby zamieszane w sprawę mogą zajmować się kłusownictwem.

bEUdmkbX

"W czasie penetracji lasu policjanci znaleźli skórę, głowę i fragment nogi wypatroszonego dzika. Obok leżały puste butelki po nalewkach alkoholowych i wnyk z fragmentami sierści dzika. W pobliżu założone były inne wnyki" - powiedziała w czwartek PAP Woroniec.

Według policji ojciec zranionego mężczyzny zastawił w lesie 18 zasadzek na zwierzynę leśną. Kiedy zorientował się, że na jeden wnyk złapał się dzik, wysłał syna do domu po noże, siekierę i torby, aby rozebrać mięso dzika.

Oprócz dwóch braci, do lasu przyszedł jeszcze ich znajomy. Wszyscy w czasie rozbierania dzika pili alkohol. Wracając jeden z braci przewrócił się na torbę, w której były podroby zwierzyny, a także siekiera i noże, zranił się w klatkę piersiową. Przed wezwaniem pogotowia ratunkowego mężczyźni zatuszowali ślady związane z kłusowaniem, a ich znajomy schował mięso i narzędzia. (PAP)

mmd/ bos/

bEUdmkcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)