Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ludowy Klub Jeździecki dzierżawcą Stada Ogierów w Klikowej

0
Podziel się

Ludowy Klub Jeździecki z Tarnowa został wybrany przez Agencję Nieruchomości
Rolnych na dzierżawcę Stada Ogierów w Klikowej. O przejęcie stadniny starał się samorząd
województwa małopolskiego, ale ostatecznie nie złożył oferty w przetargu, bo uznał go za
niekorzystny.

bEgAtnJx

Ludowy Klub Jeździecki z Tarnowa został wybrany przez Agencję Nieruchomości Rolnych na dzierżawcę Stada Ogierów w Klikowej. O przejęcie stadniny starał się samorząd województwa małopolskiego, ale ostatecznie nie złożył oferty w przetargu, bo uznał go za niekorzystny.

Przewodniczący komisji przetargowej Zbigniew Białek poinformował PAP w czwartek, że trzeci z rzędu przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem. Oferty złożyło w nim pięć podmiotów, w tym cztery osoby fizyczne.

Wybrana została oferta miejscowego Ludowego Klubu Jeździeckiego z Tarnowa, który dzierżawił już część stadniny. Umowa dzierżawy ma zostać podpisana na przełomie lipca i sierpnia.

bEgAtnJz

Zgodnie z nią klub przez 10 lat będzie dzierżawił nieruchomości Stada Ogierów w Klikowej, w tym 61-hektarów gruntów rolnych oraz budynki gospodarcze.

O przejęcie stadniny od kilku lat zabiegał samorząd województwa małopolskiego. W ostatnim przetargu nie złożył jednak oferty, bowiem uznał, że jego warunki są "skrajnie niekorzystne".

Władze regionu planowały zagospodarować majątek w Klikowej w taki sposób, by obok ośrodka rozrodczego hucułów i koni małopolskich znalazło się w nim miejsce na krytą ujeżdżalnię oraz działalność związaną z wspieraniem ginących zawodów, lecznictwem w formie hipoterapii i wypoczynkiem. Inwestycje mają być dofinansowane ze środków unijnych.

Stado Ogierów Klikowa w Klikowej (dzielnica Tarnowa) powstało po II wojnie światowej na bazie znacjonalizowanej stadniny księcia Romana Sanguszki. Od lipca 2003 roku wchodzi w skład spółki Skarbu Państwa Stado Ogierów Białka sp. z o.o. w Krasnymstawie, jako jej odrębnie funkcjonujący zakład.(PAP)

bEgAtnJF

rgr/ bos/

bEgAtnKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)