Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łyżwiński: do wyborów niekoniecznie z PiS, możliwy blok z PO

0
Podziel się

Wiceprezes Samoobrony Stanisław Łyżwiński
uważa, że jego partia "niekoniecznie" pójdzie do jesiennych
wyborów samorządowych z PiS. Nie wykluczył, że w niektórych
województwach może powstać blok wyborczy z Platformą Obywatelską.

bDYnoiGd

Wiceprezes Samoobrony Stanisław Łyżwiński uważa, że jego partia "niekoniecznie" pójdzie do jesiennych wyborów samorządowych z PiS. Nie wykluczył, że w niektórych województwach może powstać blok wyborczy z Platformą Obywatelską.

"Niekoniecznie pójdziemy do wyborów samorządowych z PiS. Możliwe jest porozumienie z każdą partią mającą poparcie wyborców, możliwe jest porozumienie z LPR, czy PSL. Nie wykluczamy także bloku z PO w niektórych województwach" - powiedział dziennikarzom Łyżwiński we wtorek w Krakowie.

Wykluczył blok z SLD, gdyż partia ta - jak mówił - porozumiała się już z innymi organizacjami lewicowymi.

bDYnoiGf

Tworzenie bloków wyborczych przez komitety wyborcze, które startują w wyborach samorządowych, przewiduje znowelizowana ordynacja wyborcza do samorządów.

Łyżwiński zapowiedział, że Samoobrona wystawi w Krakowie własnego kandydata na prezydenta. Nie chciał zdradzić jego nazwiska. Poinformował tylko, że zostanie to ogłoszone na początku przyszłego tygodnia.

W Krakowie start w wyborach na prezydenta miasta ogłosili już: Jacek Majchrowski (niezależny), Paweł Pytko (popierany przez LPR), Tomasz Szczypiński (PO) i Ryszard Terlecki (PiS).(PAP)

rcz/ ura/

bDYnoiGG
wybory
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)