Notowania

macedonia
27.02.2013 19:00

Macedonia wstrzymuje oddech. Dwie zapory zagrożone przez powódź

Ewakuowano setki ludzi - poinformowały władze Macedonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwie zapory w Macedonii są zagrożone przez powódź spowodowaną trwającymi od czterech dni ulewnymi deszczami; ewakuowano setki ludzi - poinformowały władze.

Krytyczna sytuacja panuje na zaporze Piszica we wschodniej Macedonii, na której wystąpiło pęknięcie 20-metrowej długości; znajduje się ono nad lustrem wody - podało Krajowe Centrum Kryzysowe.

W związku z niebezpieczną sytuacją na zaporze ewakuowano 140 osób z 40 domów w wiosce Piszica, a także 800 sztuk bydła - poinformowała rzeczniczka Centrum Nadica Wczkowa.

Wezbrana rzeka w zachodniej Macedonii zagroziła innej zaporze, Slatino, w pobliżu jeziora Ohrydzkiego. Została ona już uszkodzona przez powódź w 2011 r., a ostatnie ulewne deszcze jeszcze bardziej osłabiły jej konstrukcję.

Łącznie w całym kraju z zagrożonych terenów ewakuowano około 1000 osób. Rozdano im żywność, ubrania, koce i lekarstwa. Zakład energetyczny naprawił uszkodzone linie energetyczne, dostarczając prąd do 20 tysięcy osób w mieście Sveti Nikole.

Chociaż pogoda poprawia się i deszcz w części kraju przestał padać, poziom rzek pozostaje wysoki.

Czytaj więcej w Money.pl
700 interwencji w Atenach. Dezorganizacja - _ Pełnię urząd od 12 lat, tyle wody na raz nigdy nie widziałem _ - powiedział burmistrz ateńskiego przedmieścia Faleron
Alarm na Wiśle. Rzeka cały czas przybiera Decyzję o wprowadzeniu alarmu przeciwpowodziowego podjęto z uwagi na dalszy, stały przybór Wisły.
Stan klęski żywiołowej. Trzy osoby nie żyją Ulewne deszcze w północno-wschodniej Australii w weekend zatopiły setki domostw w wielu miejscowościach.
Tagi: macedonia, powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz