Notowania

madagaskar
08.03.2012 12:44

Madagaskar: 72 ofiary burzy tropikalnej

Zniszczonych zostało ponad 1,3 tys. domów, a prawie 78 tys. osób musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zniszczonych zostało ponad 1,3 tys. domów, a prawie 78 tys. osób musiało domy. Pod koniec lutego burza tropikalna Irina przeszła nad Madagaskarem, wywołując powodzie i osunięcia ziemi - * *poinformowało Państwowe Biuro ds. Zarządzania Kryzysowego . Odciętych od świata * *jest wciąż *wiele wsi. *

Irina przeszła nad północną częścią Madagaskaru 26-27 lutego. - _ Zwłoki ofiar są pogrzebane pod warstwą błota lub zostały porwane przez wodę _ - powiedział sekretarz madagaskarskiego Czerwonego Krzyża Fanja Ratsimbazafy.

_ - Rzeki wystąpiły z brzegów, odcinając od świata wiele wsi _ - mówił Ratsimbazafy, tłumacząc, że odizolowanie wielu miejsc spowalnia napływ informacji i utrudnia dostarczanie pomocy. Dodał, że z powodu osunięć ziemi wiele dróg jest nieprzejezdnych.

Na Madagaskarze, wyspie leżącej u wschodnich wybrzeży Afryki, burze tropikalne i cyklony występują głównie w porze deszczowej, między lutym a majem. W połowie lutego cyklon Giovanna zabił na Madagaskarze 35 osób i ranił około 300.

W 2008 roku w wyniku przejścia nad wyspą cyklonu Ivan śmierć poniosło 80 osób, a bez dachu nad głową było 200 tys. mieszkańców.

Więcej o kataklizmie w regionie czytaj w Money.pl
Setki ofiar tragicznej powodzi w Tajlandii Rząd tego kraju ocenia, że to najgorsza powódź od 1995 roku. Na szczęście woda zaczyna już opadać.
Już 100 ofiar żywiołu. A zaraz uderzy tajfun Sytuację może pogorszyć jeszcze tajfun Nesat, który w tym tygodniu spowodował w Chinach śmierć co najmniej 39 osób.
Tysiące domów bez prądu, przez burze Wichury i obfite opady deszczu wyrządziły wiele szkód na Śląsku i na Żywiecczyźnie.
Tagi: madagaskar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz