Notowania

iran
18.09.2009 07:47

MAEA dementuje informacje o irańskim zagrożeniu

ONZ-owska agencja twierdzi, że nie było tajnego raportu o produkcji broni nuklearnej w Iranie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(defenselink.mil/public domain)

ONZ-owska Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) zdementowała doniesienia o raporcie, w którym miała przyznać, że Teheran zmierza do produkcji broni nuklearnej.

O tym, że Teheran jest w stanie wyprodukować głowicę nuklearną i zmierza do budowy systemu rakietowego do przenoszenia głowic atomowych, napisała w czwartek agencja Associated Press (AP), powołując się na tajny raport MAEA, do którego miała wgląd.

AP napisała, że dokument przygotowywany przez wysokich przedstawicieli MAEA jest najwyraźniejszą dotąd wskazówką, że kierownictwo MAEA podziela poglądy Waszyngtonu na możliwości Iranu w sferze budowy broni.

MAEA powtórzyła uwagi swego szefa Mohameda ElBaradeia, który 9 września powiedział, że sugestie, iż agencja ma niepodważalne dowody prac nuklearnych Iranu, są _ umotywowane politycznie i bezpodstawne _.

* [ USA odkłada plany o tarczy ]( http://news.money.pl/artykul/usa;odklada;plany;o;tarczy,163,0,534435.html )
* [ **Iran** siada do rozmów z mocarstwami ]( http://news.money.pl/artykul/iran;siada;do;rozmow;z;mocarstwami,178,0,532658.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: iran, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz