Notowania

atom w iranie
18.01.2013 11:10

MAEA: Nie ma porozumienia w rozmowach z Iranem

Inspektorom Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) nie udało się osiągnąć porozumienia z Iranem w kwestii kontroli jego kontrowersyjnego programu nuklearnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Inspektorom Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) nie udało się osiągnąć porozumienia z Iranem w kwestii kontroli jego kontrowersyjnego programu nuklearnego - przyznał po powrocie z rozmów w Teheranie szef delegacji MAEA Herman Nackaerts.

Nackaerts, zastępca dyrektora generalnego MAEA, powiedział, że kolejna tura rozmów została wyznaczona na 12 lutego w Teheranie. Przyznał, że po dwóch dniach _ intensywnych rozmów _ pozostały rozbieżności w kwestii możliwości zbadania ewentualnego wojskowego wymiaru programu nuklearnego Iranu. Dodał, że jego ekipa nie uzyskała dostępu do ośrodka wojskowego w Parczinie, na co liczyła.

MAEA uważa, że Iran przeprowadził w tej znajdującej się na południowy wschód od Teheranu bazie testy materiałów wybuchowych, które potencjalnie można wykorzystać w broni atomowej.

Iran odrzuca oskarżenia wspólnoty międzynarodowej o potajemne działania w celu uzyskania broni jądrowej. Twierdzi, że wzbogacony uran jest mu potrzebny jako paliwo do reaktora doświadczalnego służącego celom cywilnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Atom w Iranie. Znów się nie dogadali Spotkanie nie przełamało impasu w sprawie wznowienia inspekcji związanych z kontrowersyjnym programem nuklearnym.
Iran o krok od budowy bomby atomowej? Teheran przygotował się do wzbogacania uranu do dwukrotnie wyższego poziomu.
Pracują nad bronią nuklearną? Wypierają się Iran kontynuuje likwidowanie śladów w ośrodku wojskowym w Parczin, który Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej zamierza skontrolować.
Tagi: atom w iranie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz