Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MAEA: nowe informacje nt. wojskowych aspektów irańskiej atomistyki

0
Podziel się

ONZ-owska Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) ogłosiła
raport z nowymi informacjami dotyczącymi zarzutów o istnienie potencjalnych wojskowych aspektów
irańskiego programu nuklearnego.

bEieCqzV

ONZ-owska Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) ogłosiła raport z nowymi informacjami dotyczącymi zarzutów o istnienie potencjalnych wojskowych aspektów irańskiego programu nuklearnego.

Według Reutera, który uzyskał w piątek dostęp do poufnego raportu, dokument ten wymienia kilka sfer pytań, jakie MAEA ma w sprawie irańskich przedsięwzięć nuklearnych, oraz wzywa Teheran do współpracy przy wyjaśnianiu tych kwestii.

Jak podaje raport, MAEA jest zaniepokojona domniemanymi działaniami Iranu na rzecz zbudowania bojowej głowicy jądrowej do pocisku balistycznego - czemu Teheran zaprzecza.

bEieCqzX

"Iran nie angażuje się wraz z Agencją w istotę zagadnień dotyczących zarzutów, iż Iran opracowuje (bojowy) ładunek nuklearny dla swego programu rakietowego" - podaje raport.

Informuje również, iż Iran oświadczył MAEA, że "będzie musiał wyładować elementy paliwowe" z rdzenia zbudowanego przez Rosjan reaktora atomowego w mieście Buszer, który według wcześniejszych deklaracji Irańczyków miał wkrótce zacząć działać jako część tamtejszej elektrowni jądrowej. (PAP)

dmi/ mc/

8424285

bEieCqAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)