Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maja Komorowska o Mrożku: człowiek niezwykle ważny dla kultury

0
Podziel się:

Sławomir Mrożek był człowiekiem niezwykle ważnym dla polskiej kultury.
Zostawił po sobie bardzo znaczący dorobek - powiedziała PAP aktorka Maja Komorowska. Podkreśliła,
że publiczność - zarówno w Polsce jak i na świecie - wspaniale odbierała sztuki Mrożka.

*Sławomir Mrożek był człowiekiem niezwykle ważnym dla polskiej kultury. Zostawił po sobie bardzo znaczący dorobek - powiedziała PAP aktorka Maja Komorowska. Podkreśliła, że publiczność - zarówno w Polsce jak i na świecie - wspaniale odbierała sztuki Mrożka. *

"Zetknęłam się z nim w Warszawie w Teatrze Współczesnym, grałam w jego sztuce +Ambasador+. Mrożek nie lubił mówić o sobie, trudno było coś od niego wydobyć i namówić go do mówienia. Kontakt z nim był raczej trudny" - powiedziała aktorka.

Dodała, że Mrożek to niezwykle ważny człowiek dla kultury polskiej. "W ostatnich latach był już bardzo zmęczony życiem, chorobą. Jestem mu wdzięczna za dorobek, który po sobie zostawił. Teraz jest czas, by do niego sięgać i o nim mówić" - podkreśliła Komorowska.

Sławomir Mrożek zmarł w Nicei w czwartek nad ranem w wieku 83 lat. To prawdopodobnie najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny, a w Polsce przez lata jeden z najpoczytniejszych, obok Stanisława Lema, prozaików. Jego twórczość przekładana była na kilkanaście języków. (PAP)

pro/ bos/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)