Notowania

premier
13.06.2009 02:19

Maleńczuk zwycięzcą Premier festiwalu opolskiego

Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing wygrali konkurs Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Opole 2009". Drugie miejsce zajęła Ania Wyszkoni, trzecie zespół Pectus.

Podziel się
Dodaj komentarz

Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing wygrali konkurs Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Opole 2009". Drugie miejsce zajęła Ania Wyszkoni, trzecie zespół Pectus.

Maleńczuk z piosenką "Niewiele mogę Ci dać (na próżno wypłakujesz oczy)" zyskał największe uznanie publiczności, która decydowała o tym kto wyjedzie z Opola z nagrodą im. Karola Musioła. "Przyjechałem tutaj nie po to żeby wygrać, tylko pokazać nowy projekt ze zdolnymi muzykami, z którymi się świetnie pracuje. Cieszę się radością swoich dzieci, bo dla nich to jest ważne. Tam - w domu - na pewno jest wielki wrzask" - powiedział laureat po ogłoszeniu wyników Premier.

"Wprawdzie to wszystko powinno mi się przydarzyć jak miałem 25 lat - a nie teraz, ale jestem taki zapóźniony w rozwoju, że lepiej późno niż wcale" - dodał Maleńczuk.

Drugie miejsce w konkursie Premier zajęła Ania Wyszkoni, która zaśpiewała piosenkę "Czy ten pan i pani" Artystka po ogłoszeniu wyników nie kryła radości. "Jestem tak oszołomiona i szczęśliwa. Dziękuje tym wszystkim, którzy na mnie głosowali. Ten występ był podwójnie ważny, bo po raz pierwszy pojawiłam się bez zespołu +Łzy+. Opole jest dla mnie miejscem szczególnym, od dziecka chciałam występować na tej scenie, a dzisiaj jeszcze taki sukces" - powiedziała dziennikarzom po odebraniu nagrody.

Wyszkoni wystąpi na festiwalu jeszcze raz - w niedzielę, kiedy razem ze swoim zespołem, zaśpiewa z Jerzym Połomskim piosenkę "Nie zapomnisz nigdy". "To będzie występ już ze +Łzami+. Bardzo się cieszę, że zagramy razem z panem Jerzym Połomskim. Uspokoimy tym naszych fanów, że +Łzy+ mają się dobrze, a jesienią będziemy pracować nad nowa płytą" - zapowiedziała wokalistka.

Po Premierach w amfiteatrze zaśpiewali debiutanci. Wyniki konkursu o nagrodę im. Anny Jantar zostaną ogłoszone w sobotę po południu.

Wcześniej - na rozpoczęcie 46. festiwalu opolskiego - na scenie wystąpiło "Gwiazdorskie Towarzystwo Muzyczno-Wokalne". Znani aktorzy utworzyli na potrzeby tego koncertu zespół, w którym zagrali Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk, Piotr Szwedes, Piotr Gąsowski, Paweł Królikowski i Dariusz Kordek.

Jako soliści w koncercie wystąpili Bartosz Opania, i Maciej Zakościelny, który wykonał wiązankę przebojów grupy Fee, oraz boysband "Ich Trzech", zwany także "Szyc Shock Boys". Panowie Borys Szyc, Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak ozdobieni tatuażami i innymi "punkowo-rockowymi" akcesoriami zaśpiewali "Baśkę" Wilków i "Prywatkę" Oddziału Zamkniętego. (PAP)

jsz/ ls/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz