Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Małopolska: Kolejni podejrzani o kradzież luksusowych aut

0
Podziel się:

Już 18 osób jest podejrzanych w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy
przestępczej, która w Niemczech i Szwajcarii kradła z salonów samochodowych luksusowe auta -
poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty.

bECGbymt

Już 18 osób jest podejrzanych w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która w Niemczech i Szwajcarii kradła z salonów samochodowych luksusowe auta - poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty.

W październiku ub.r. zarzuty w tej sprawie przedstawiono 12 podejrzanym; obecnie podejrzanych jest już 18 osób.

Jak ustalono, jeden z podejrzanych Wojciech B. działał na własną rękę również na terenie kraju. Prokuratura oskarżyła go o kradzież 30 samochodów wartych ponad 600 tys. zł i w czwartek skierowała akt oskarżenia do sądu.

bECGbymv

Według prokuratury grupa, którą kierował 69-letni Sylwester A., w latach 2009-12 ukradła ok. 70 samochodów wartych w sumie 2 mln euro. Były to mercedesy, jeepy, toyoty i fordy. Przestępcy wybierali salony, w których nie było ochroniarzy. Po pokonaniu zabezpieczeń znajdowali kluczyki do samochodów i odjeżdżali.

Na ślad przestępców trafili policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Centralnego Biura Śledczego. Samochody ukradzione w Niemczech i Szwajcarii były przywożone do Polski, przekazywane paserom i demontowane w warsztatach. Większość aut sprzedano na części, niektóre w całości - nabijając numery od takich samych - lecz dużo starszych - modeli. (PAP)

hp/ abr/

bECGbymW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)