Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Pierwszy odcinek obwodnicy Olkusza - otwarty

0
Podziel się

Kierowcy od piątku mogą korzystać z pierwszego odcinka obwodnicy Olkusza w
woj. małopolskim. 5-kilometrowa trasa łączy drogę wojewódzką nr 783 z drogą krajową nr 94. Od
września tego roku trwa budowa drugiego odcinka tej obwodnicy.

bErjfhyZ

Kierowcy od piątku mogą korzystać z pierwszego odcinka obwodnicy Olkusza w woj. małopolskim. 5-kilometrowa trasa łączy drogę wojewódzką nr 783 z drogą krajową nr 94. Od września tego roku trwa budowa drugiego odcinka tej obwodnicy.

Jak podkreślają władze miasta, inwestycja ma na celu usprawnienie komunikacji w Olkuszu. Nowa trasa przenosi znaczną część ruchu tranzytowego poza centrum miasta. Poprawia też dojazd do stref aktywności gospodarczej w Trzebini i Wolbromiu.

Pierwszy odcinek obwodnicy budowany był od 2012 roku. Inwestycja kosztowała prawie 24 mln zł, a dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosło 20,3 mln.

bErjfhzb

Od września tego roku trwa budowa drugiego odcinka obwodnicy miasta. Trasa łącząca drogę krajową nr 94 z Krakowa na Śląsk z drogą wojewódzką nr 791 w kierunku Trzebini będzie gotowa pod koniec 2014 roku.

Ten odcinek obwodnicy Olkusza będzie miał prawie 3 kilometry długości. Przy okazji budowy drogi powstaną też nowe chodniki, przystanki autobusowe, oświetlenie, przejścia podziemne i zbiorniki retencyjne.

Inwestycja o wartości niespełna 29 mln zł otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych, wynoszące prawie 18 mln zł.

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa poinformował, że trasa w Olkuszu jest jednym z przedsięwzięć w ramach planu budowy obwodnic w 12 małopolskich miejscowościach za łączną kwotę 670 mln zł. (PAP)

bErjfhzh

rgr/ je/

bErjfhzC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)